India, Goas puhkusereiside pakkumised

Goa, mida kutsutakse ka Idamaade pärliks, asub India läänerannikul. Goa on eelkõige tuntud üle maailma oma looduslike kuldsete randade poolest.

Goa eeliseks on erinevus muust Indiast ning on piisavalt väike, et terve Goa saaks avastatud ja läbikäidud. Puhkamiseks on Goa ideaalne paik, sest sealsed inimesed on väga sõbralikud ja rahulikud ning mis kõige olulisem – seal osatakse puhata ja elu nautida.

Goa on täiesti vaba. Öeldakse, et see on koht, kus olles võib ootamatult leida tee tagasi iseenda juurde. Ja veel öeldakse, et Goa õpetab, kuidas end vähem tõsiselt võtta. Eluratas pöörleb peadpööritava kiirusega nagunii. Goas on lihtne avastada, et pikk pärastlõunane siesta ookeanikaldal, mis öiseks reiviks üle kasvab, ei muuda meie elus midagi, annab aga  “oi kui hea”  enesetunde.

Miks reisida Goasse

Kui Te ei soovi oma puhkust veeta vaid rannaliival või basseini ääres lebades, kui Teile meeldib rahvarohkus ja et kõik ajaveetmisvõimalused on käe-jala juures, siis sobib Teile mõni Põhja-Goas asuvatest hotellidest. Kui aga eelistate vaikset mõnulemist rahulikes ja looduskaunites randades, peaksite valima Lõuna-Goa.

Goa on eelkõige rohkem kui 100 km vapustavaid liivarandu, mida uhuvad India ookeani soojad lained. Merre suubuvate jõgede poolt lõhestatud maastik on pillavalt mitmepalgeline: kuldse ranniku kookospalmisalud lähevad sisemaal üle hiigelastangutega Araabia mere poole laskuvaks osaliselt troopilise vihmametsaga kaetud Lääne-Ghattide mäestikuks, mida peetakse Amazonase ja Congo jõgikondade kõrval üheks ohustatuimaks biogeograafiliseks tulipunktiks maailmas. Siin on loendatud rohkem kui 5000 liiki õitsvaid taimi, 139 liiki imetajaid, üle 500 linnuliigi ja ligi 200 liiki kahepaikseid.

Looduse heldele küllusele ei jää alla kultuuri ja olme mitmekesisus. Goas on omavahel huvitaval kombel põimunud hindu ja kristlikud traditsioonid. Tule ja mõõgaga jutlustatav kristlus sundis hindud sajandeid tagasi küll džunglisügavustesse taanduma, goalaste kadedakstegevalt elunautiv ja leplik meel on aga vastandeid omavahel lähendanud. Siin kohe elavadki erinevad religioonid rahumeelselt kõrvuti ja goalane tähistab võrdse lapseliku innuga nii arvukaid hindude pühasid kui jõule ja lihavõtteid.

Goas on aastaringselt meeldivalt soe. Keskmine õhu-temperatuur on 23-32 kraadi. Ookeanivesi on paitavalt soe. Veetemperatuur ei lange alla 25 kraadi. Aasta jaguneb kaheks: kuivaks talveperioodiks ja märjaks suveks. Kuivad kuud on oktoober kuni mai, tugevad mussoonvihmad tabavad Goad juunist septembrini. Enne vihmaperioodi algust (aprill, mai) muutub õhk väga niiskeks, taevas on vines ja pilvine. Mussoonvihmade periood on eksootiline ja erakordselt lopsakas – uusim trend ongi Goasse sõita ka seda huvitavat loodusnähtust kogema.

Goa plussid

  • Ehe atmosfäär
  • Päikesepaisteline ilm
  • Sõbralikud kohalikud
  • Soodne hinnatase
  • Huvitav ekskursiooniprogramm

Goa miinused

  • Aeganõudvad lennujaamaprotseduurid
  • Võib esineda elektri- ja veekatkestusi
  • Liiklus ja teed on harjumatud
  • Kohalikud pidustused võivad turiste häirida
  • Aeg-ajalt kiusavad sääsed